Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı Ev Sistemleri konfromuzu arttıran , hayatımızı kolaylaştıran , güvenlik ve iletişim ihtiyacımızı karşılayan sistemlerdir. Aynı zamanada yaşayan ev ve bina sistemleri de denilmektedir. 
Akıllı Ev Sistemleri en çok aydınlatma kontrolünde ve ısıtma soğutma kontrolünde kullanılmaktadır. Aynı zamanda ses sistemleri , güvenlik sistemleri ve ev aletleri kontrolünde de kullanılmaktadır.
Evinizdeki sistemi internete açtığınızda dilediğiniz yerden aydınlatma, kamera, Isıtma vb. tüm sistemlerinizi kontrol edebilirsiniz.
 
Akıllı ev sistemleri öncelikle enerji tasarrufu avantajı sağlar. Güvenlik ihtiyaçlarını giderir ve kullanıcının konforunu sağlar. 
Öncelikle en çok kullanılan sistem aydınlatma kontrolüdür. Bunun yanı sıra ısıtma kontrolü , perde panjur kontrolü, güvenlik ile ilgili alarm kontrolü ve en önemlisi de daire sakinlerinin resepsiyonla , güvenlikle , yönetimle iletişim kuruyor olmasıdır. 
Akıllı Ev Sistemlerinde kablolu ve kablosuz olmak üzere iki farklı alt yapı vardır. Genellikle büyük projelerde kablolu alt yapı kullanılmaktadır. 
Evet kurulabilmektedir. Şuan kablosuz sistemler ile ilgili üreticilerin ciddi çözümleri bulunmaktadır. Kırma , dökme yapmadan hiçbir tadilata gerek duymadan kablosuz sistemler ile evinize entegre edebilmektesiniz.
0 850 303 50 05
LotusIQ Teknoloji A.Ş., AKILLI BİNA OTOMASYON ve ENDÜSTRİYEL OTOMASYON MÜHENDİSLİK
Copyright @ 2019 Lotus IQ